Bambusové tkaniny sú vyrábané len z prírodných surovín.
Sú vzdušné, mäkké a príjemné na dotyk. Pokožka detí a dojčiat pod nimi dýcha, nespôsobujú alergie a podráždenia a sú jednoducho zdravšie.
Prírodné tkaniny sú šetrné k životnému prostrediu a našej pokožke, ale vyžadujú si náležitú starostlivosť a údržbu, pretože sú jemnejšie, ľahšie sa krčia a môžu byť náchylnejšie voči oderu.
CHARAKTERISTIKA BAMBUSOVEJ TKANINY:
- má antistaické vlastnosti, nezadržiava prach ani roztoče, a preto sa posteľná bielizeň z nich odporúča ľuďom s astmou.
- má baktericídne a protiplesňové vlastnosti, asi 70% mikroorganizmov je prirodzene eliminovaných z povrchu tkaniny, čo zabraňuje vzniku akéhokoľvek zápachu. Dôležité je to najmä v prípade uterákov, ktoré sa aj pri dlhodobom navlhčení nestanú prirodzeným prostredím pre rozvoj baktérií či plesní.
- vďaka špecifickému prierezu bambusového vlákna, ktorý sa vyznačuje mnohými "mikropórmi", bambusová tkanina absorbuje vodu až o 60% lepšie ako ich bavlnené náprotivky a preto je utieranie bambusovým uterákom oveľa efektívnejšie a rýchlejšie.
- má termoregulačné účinky vďaka čomu je posteľná bielizeň v lete mierne chladivá (bambusové výrobky udržujú teplotu o 2 - 3 'C nižšie ako je okolitá teplota)a v zime teplejšia.
- je 100% hypoalergénny a vďaka svojim upokojujúcim vlastnostiam sa odporúča pre alwrgikov a ľudí s citlivou pokožkou.
- pri pestovaní bambusu sa nepoužívajú žiadne pesticídy, pretože vďaka prítomnosti prírodnej protiplesňovej a antibakteriálnej látky (Bamboo Kun) bambus nenapádajú škodcovia a patogény. Bambusová tkanina je plne biologicky odbúrateľná a prirodzene sa rozkladá. To všetko robí bambus jedným z najekologickejších prírodných vlákien.
- pri petovaní bambus absorbuje viac oxidu uhličitého a produkuje o 35 % viac kyslíka ako iné rastliny. Je ro obnoviteľný zdroj, rastie veľmi rýchlo, možno hostrihať raz za tri roky a potom opäť dorastie bez toho aby ste ho museli dosádzať. Na rozdiel od bavlny, ktorá vyžaduje primerané neustále zavlažovanie, bambusové plodiny nevyžadujú dodatočnú drenáž mimo prirodzenej dostupnej vody. Pestovanie bambusu je zároveň mimoriadne efektívne - výnos na aker je 10-krát väčší než pri bavlne.
- bambusové tkaniny, ktoré používame, majú certifikát Oeko-Tex Standart 100. To je zárukou bezpečnosti pri používaní výrobku od prvých dní života bábätiek.
AKO SA STARAŤ O BAMBUSOVÉ VÝROBKY?
Kvalita a bezpečnosť našich výrobkov je našou prioritou, preto chceme, aby si naše výrobky pre bábätká dlho zachovali krásne farby, hebké látky a kvalitné silikónové výplne. Preto nižšie uvádzame tipy a pravidlá, dodržiavanie ktorých vám umožnia dlhšie si užívať výhody bambusových látok:
- prať v práčke pri teplote 30ºC - 40ºC (program pre jemné pranie)
- nevyvárať (povaha látky zaručuje, že bude sviža a hygienická pri praní na 40'C)
- nebieliť
- nesušiť v sušičke
- žehlite pri max. teplote 150 'C s dostatkom pary
- neodporúča sa používať aviváže a zmäkčovadlá, pretože môžu upchávať mikropóry látky a znížiť absorbciu vlhkosti. (Okrem toho, sú akékoľvek aviváže zbytočné, keďže bambusová tkanina je aj tak veľmi mäkká).
- prať s jemnými vecami, (najlepšie z rovanej látky). Akékoľvek výrobky, ako sú detské oblečenie vyrobené z tvrdších materiálov, so suchým zipsom, kovové doplnky, tvrdé gombíky - môžu spôsobiť, že jemná bambusová tkanina sa viac žmolkuje.
- aby si výrobky so všitou silikónovou výplňou dlho zachovali svoju pôvodnú podobu, odporúčame ich vytvarovať ešte vlhké. Je tiež dôležité, aby ste počas žehlenia netlačili pätku žehličky silno k povrchu paplónu, pretože to môže spôsobiť zhhlukovanie a stvrdnutie výplne. Stačí veľké množstvo pary, aby bola látka po vyraní mäkká a výplň ľahká a nadýchaná.
- bambusová látka môže pri prvom praní, najmä v tvrdej vode, reagovať, objaviť sa môžu žmolky a guľôčky, ktoré sa pri ďalších prniach už neobjavia.V takom prípade by ste mali použiť čistiaci valček ako v prípade prírodných tkaním ako vlna alebo kašmír.
- nepoužívajte pracie tablety ani ekologické prášky so sódou bikarbónou, pretože tieto výrobky napriek ekologickým hodnotám veľmi poškodzukú prírodné tkaniny.
AKO SA STARAŤ O PRODUKTY MERINO
Je potrebné pripomenúť, že vlna MERINO je samočistiaca od baktérií a nečistôt a nevyžaduje tak časté pranie ako v prípade iných produktov. Pred prvým použitím ich tiež netreba prať. Podľa etikety odporúčame sezónne chemické čistenie výrobkov z merino vlny.
Pri starostlivosti o deti a dojčatá môže byť potrebné výrobok vyčistiť. V týchto výnimočných situáciách je možné čistiť merino vlnu podľa nasledovných pokynov:
1. Pre oblečenie z merina zvoľte prací program: vlna Ak takýto program nemáte, zvoľte program jemného prania bez silného odstreďovania.
2. Na pranie používajte neutrálny jemný prací prostriedok. Prostriedok na vlnu a jemné tkaniny.
3. Nepoužívajte zmäkčovadlá. Prílišným zmäkčením vlnených vlákien sa môže odev natiahnuť.
4. Pri praní merino vlny NIKDY nepoužívajte bielidlo.
5. Neodporúča sa ani príliš dlho namáčať oblečenie z merino vlny.
6. Keď je pranie ukončené, nenechávajte mokré merino oblečenie v práčke dlho.
7. Po vypraní oblečenie z merin vlny nevešajte, výrobok rozložte na rovný povrch, samozrejme, oblečenie by malo byť dobre vyžmýkané.
8. Oblečenie z merino vlny sa nemalo sušiť na priamom slnku ani na radiátore.
9. Po umiestnení oblečenia na sušenie ho jemne vytvarujte a vyrovnajte.
Po vypraní na jemnom vhodnom programe sa vlna nezrazí, ale jej vlákna môžu jemne zmeniť vizáž (nebude tak česaná - je to sôr estetická záležitosť), preto odporúčame chemické čistenie. Po praní / inom kontakte s vodou, nemôžeme uznať reklamáciu.
AKO SA STARAŤ O PREBALOVACIE PULTY A PODLOŽKY?
Naše tvrdené prebalovacie pulty sú vyrobené zo špongiepotiahnutej certifikovanou fóliou. A hoci je ich konštrukcia veľmi pevná a stabilná, treba pamätať na to, že výrobok je vystavený tlaku a treniu pri každej výmene plienky, každý deň. Ab nám prebalovací pult slúžil čo najdlhšie, treba dodržiavať nasledovné pravidlá:
- jeden prebalovcí pult používajte len do určitej hmotnosti 11 kg a maximálne do 1 roku veku dieťaťa-pri väčej hmotnosti bude tlak príliš vysoký a po určitom čase sa môže pult na citlivých miestach zlomiť
- rodič by sa neml opierať o pult ani klásť naň ťažké predmety
- prebalovací pult by ste mali umývať vlhkou handričkou bez akýchkoľvek čistiacich prostriedkov. Nepoužívajte olej, vlhčené obrúsky, saponáty a iné čistiace prostriedky, pretože prispievajú k poškodeniu povrchovej časti výrobku.Na čistenie používajte iba vodu s jemnou handričkou, pretože akýkoľvek umývateľný výrobok môže byť opotrebený na mieste, kde sa otiera. Čistiace prostriedky na báze alkoholu spôsobujú, že plátno stvrdne, deformuje sa praskne.
- neuchovávajte prebalovací pult vo veľmi vlhkých miestnostiach. Dbajte na to, aby neprišiel do priameho kontaktu s vodou.
Ak zistíte akékoľvek poškodenie, prestaňte výrobok používať. Reklamácie rozsiahlych trhlín dokazujúcich pokračovanie v používaní chybného prebaľovacieho pultu a vyplývajúce z nedodržania vyššie uvedených nebudú akceptované.